חוות בודדים

חוות בודדים

בישראל מתפקדות כרגע כ-100 חוות בודדים הקרויות גם התיישבות בודדים, מטרתן הראשונים של החוות הייתה פיתוח אתרי תיירות ושמירה על אדמות לאום מפני התיישבויות בלתי חוקיות. מדובר בצורת התיישבות המתפרסת על פני שטח גדול ומנוהלת ע”י אדם בודד, משפחה או גרעין מצומצם ביותר של מתיישבים. רוב החוות נמצאות באזור הנגב וחלק קטן ביותר נמצא גם בגליל רוב תושביה של כל חוות בודדים נתונה מתפרנס מחקלאות ו/או תיירות.

למה כדאי לכם לנפוש בחוות בודדים?

לפחות חצי מההסבר טמון בשם “חוות בודדים”, רוב מתחמי הנופש אומנם מציעים סוגי מסוים של אינטימיות אבל רובם ככולם אינם יכולים להשתוות לתחושת הניתוק הכל כך מיוחדת שמציעות חוות בודדים. מדובר בניתוק פיזי של ממש כמו גם באווירה אחרת שיש רק במדבר, אם תשלבו את שני הגורמים הללו תבינו שמדובר כאן באמת בדבר אחר לגמרי. כמובן שגם סביב ובתוך חוות בודדים תמצאו שלל אטרקציות, דברים לעשות, לראות, לטעום וגלות אך יחד עם זה, השקט המדברי, האקזוטיות, הפרישה מחיי היום יום רוויי הלחצים, המתחים, הריצות והמטלות, יעשו את שלהם ומהר מאד תגלו שהורדתם הילוך והעלתם חיוך.

 

מעבר לאווירה המופלאה כדאי לציין שלבחירה בחוות בודדים יש גם יתרון פיננסי לא קטן. הנגב עדיין מתחרה על מקומו בין הצימרים הכפריים של הצפון, הצימרים העירוניים של המרכז והצימרים העתיקים של אזור ירושלים וכתוצאה מהתחרות האינטנסיבית אליה מודעים בעלי המתחמים, אנו הצרכנים זוכים ליהנות משלל הטבות החל מתנאים מעולים, אירוח עם כל הלב, חבילות עשירות עם שלל תוספות מיוחדות  ומחירים מפתים ביותר המאפשרים לכל מי שרוצה לנפוש בכיף לעשות זאת, בין אם התקציב שלכם מוגבל למדי או לא.

 

עצות לאיתור חוות בודדים 

כפי שציינו בראשית המאמר, בישראל פועלות כ-100 חווות בודדים כשכל אחת מהן מציעה חבילה שונה וייחודית, ישנן חוות שמשלבות גם סיורים ביקבים שונים, חוות אקולוגיות, חוות שמיועדות לזוגות אוהבים וחוות שנוטות לכיוון משפחות עם ילדים ומציעות עולם שלם של עיסוקים גדולים ולקטנים, כיצד אם כן תדעו איזו חוות בודדים מתאימה לכם? בשלב זה ננסה לתת לכם כמה עצות וטיפים שיכוונו אתכם אל חוות בודדים הולמת.

הגדירו לעצמכם מה אתם רוצים – אם לא תדעו מה אתם רוצים איך תדעו איך למצוא את זה? נסו לצייר לעצמכם את תמונת החופשה המושלמת, עד כמה חשוב לכם הג’קוזי, חנייה צמודה, חדר נפרד לילדים וכו’. כמה שתהיו יותר ברורים עם עצמכם כך תוכלו להבהיר את עצמכם לאחרים.

תקציב – חשוב להיות מדויקים כשזה מגיע לתקציב ולתחום את עצמכם בטווח מחירים כלשהו שתוכלו לעמוד בו. התרשמו מהמחירים הכלליים ומקמו את עצמכם בהתאם ליכולות שלכם וכך תחסכו לעצמכם הוצאות או אכזבות מיותרות.