מושב ליבנים

מושב ליבנים

מושב ליבנים הוא אחד ממוקדי התיירות החמים ביותר בצפון במיוחד לאור השדרוג המשמעותי שעברו כל תשתיות התיירות במקום כולל מבחר האטרקציות, הצימרים, המסעדות ושמורות הטבע הרבות שעוטפות את המקום ועל כולן נרחיב את הדיבור בהמשך אבל קודם כל קצת על המקום עצמו.

מושב ליבנים על קצה המזלג:
המושב שייך למועצת מרום הגליל הכוללת ישובים קסומים כמו עמוקה, מירון ועוד. המושב הוקם בשנת 1981 וכיום הוא מונה כ-400 תושבים שנהנים מדי יום מאוויר צפוני קריר ומנופה המשגע של הכנרת ונחל עמוד הסמוכים. מקור השם של המושב הינם עצי הליבנה הרפואי שנותנים מצילם ויופיים לכל סביבת המושב. האוכלוסייה במקום מאוד מגוונת וכוללת דתיים וחילונים, אשכנזים וספרדים, תושבים וותיקים וגרעין חדש שלא מפסיק להתחדש. הגיוון מתאפשר בזכות חיי הקהילה הפתוחים, אווירת השיתוף והכבוד המוחלט לפרט ולצרכיו.
חברי המושב מתפרנסים בדרכים שונות, רובם כבר נטשו את ההווי החקלאי ועברו למקצועות פרטיים בהם הם עוסקים מחוץ ליישוב בערים קרובות כמו כרמיאל, טבריה וצפת הקרובות. אך בד בבד ישנם לא מעט בתי אב שהמירו את האדמה שלהם מאדמה חקלאית לאדמה תיירותית עליה ניבנו מתחמי אירוח מושקעים ביותר.

בין היתר כולל המושב גם מקווה, בית כנסת, מגרש ספורט, מועדון נוער, מגרשי משחקים שונים ועוד שלל מתקנים ונותני שירותים המאפיינים מושבים עצמאים שכאלה.

 

האטרקציות של מושב ליבנים:
תוכלו ליהנות באזור גם מחופי הכנרת המדהימים, טיולי סוסים, טיולים רגליים, שייט קייקים, טיולי טרקטורונים, ביקור בהר ארבל, בבקעת גנוסר ובשל פינות החמד והשמורות המרהיבות והמגוונות שיש בכל הגליל והגולן.
כפי שניתן לראות לא לחינם מושב ליבנים זכה למעמד המרשים שלו. החל מיחידת האירוח בה תשהו ועד לקצבותיו המרוחקים של האזור לא חסר מה לעשות, לראות ולהרגיש.
שתהיה חופשה מהנה